Versenyfelhívás 2023-24.
Az idei tanévben 50. alkalommal szervezzük a megye tehetséges 7-8. évfolyamos diákjai számára a levelezős versenyt!
A verseny fordulóit a tanév második felében bonyolítjuk le, ahogyan az elmúlt tanévben, mert a fizika tantárgy óraszámának csökkenése miatt a 7. évfolyamos diákok az őszi hónapok alatt nem sajátíthatnak el megfelelő ismereteket egy színvonalas tanulmányi versenyen való részvételhez.
Ennek megfelelően a verseny három levelezős fordulóját az alábbiak szerint tervezzük:
50. tanév |
feladatsor megjelenése |
beküldési határidő |
pontszámok közzététele |
1. forduló |
január 8. |
február 2. |
február 16. |
2. forduló |
február 5. |
március 1. |
március 14. |
3. forduló |
március 4. |
március 29. |
április 12. |
A megyei döntőt május első felében rendezzük a legügyesebben teljesítő diákok számára.
Bízunk abban, hogy az idei évben is sokan vesznek részt a feladatok megoldásában!
Diákjaiknak eredményes és kitartó versenyzést, kollégáinak sikeres és egyben örömteli felkészítést kívánunk!
A szervezők nevében
Dr. Szeidemann Ákos
az Eötvös Loránd Fizikai Társulat megyei csoportjának elnöke
Nevezni a Nevezési lapon (docx) Nevezési lapon (pdf) lehet. Kérjük a felkészítő tanárokat, hogy az első forduló beküldési határidejéig töltsék ki és tegyék a borítékban a megoldásokkal együtt!
A részletes tudnivalók a Versenyszabályzatban olvashatók.
Szeretettel várjuk a fizika iránt érdeklődő, kitartó diákok jelentkezését!
Javító tanárok és körzetük
- Frankel Beatrix 2890 Tata, Kőkút köz 2.
Kőkúti Általános Iskola
Annavölgy, Csolnok, Baj, Dad, Dorog Gyermely, Kecskéd, Komárom, Kömlőd, Környe, Naszály, Sárisáp, Szákszend, Szomód, Szomor, Tardos, Oroszlány, Tarján, Vértesszőlős általános iskolái, Református Gimnázium Tata
Figyelem, a többi cím megváltozott!
- Slezsákné Horváth Katalin 2900 Komárom, Csillag ltp 12/c
Feszty Árpád Általános Iskola
Ácsteszér, Bajna, Bajót, Bakonybánk, Bakonysárkány, Kocs, Neszmély, Dunaalmás, Almásfüzitő, Bakonyszombathely, Tatabánya általános és középiskolái
- Slezsák Zsolt 2900 Komárom, Csillag ltp. 12/c
Feszty Árpád Általános Iskola
Esztergom, Kerékteleki, Kesztölc, Kisbér, Leányvár, Mocsa, Nyergesújfalu, Réde, Súr, Tata, Tárkány, Vértessomló általános iskolái, Jókai Mór Gimnázium Komárom
- Vincze Csabáné 2870 Kisbér, Vásártér 1.
Kisbéri Petőfi Sándor Általános Iskola
Ács, Ászár, Bana, Bábolna, Bokod, Dág, Lábatlan, Mogyorósbánya, Nagyigmánd, Nagysáp, Piliscsév, Pilismarót, Süttő, Tát, Tokod, Tokodaltáró általános iskolái.